Krónika - régi : Simon M. Veronika bokrétája 2009. március idusán
Simon M. Veronika bokrétája 2009. március idusán
2009.04.10. 21:23
Nagyon sok magyar intézmény igyekezett ünnepségeit, fontos eseményeket 2009-ben március közepére összpontosítani, megemlékezések, konferenciák, kiállítások, festmény elhelyezések színesítették az amúgy is érdekfeszítő programok sorát!
Felidézve Simon M. Veronika munkásságának elmúlt 15 évét, több mint 400 tárlat, 400 portré elhelyezése 13 országban, 120 kötet illusztrációja, 30 alkotótábor, művésztelep vezetése, az SMV 2000 Festőtanodának mintegy 40 kurzusának irányítása, 5 lovagrendi tagság, 5 lexikonba való szereplés fémjelzi azt…
Egy kis ismétléssel 2008-ban a következő programjai voltak Veronikának:
Mivel Erdélytől Álmosdig, a Vajdaságtól a Felvidékig zajlottak az események, ezért nem a múzeumok, nem az alkotótáborok, nem a Felvidék, de a történelmi Nagy Magyarország éve lett 2008 Simon M. Veronikának!
2009 hasonlóan izgalmasnak ígérkezik,
hiszen
Irgalmas Jézus Mórra, Szent István Varsóba, Mayer Püspök Pécsre, Sissi Ősibe, Gyuricza Béla Székesfehérvárra, Ady Endre, Tersánszky Józsi Jenő, Krúdy Gyula Szatmárnémetibe, Batthyány Imre Szabadbattyánba, Széchenyi István, Bem Apó Budapestre festmények megfestése mellett körvonalazódik nagyváradi, szatmárnémeti, felvidéki tárlat is…
3 helyszínen folytatódik az SMV 2000 Festőtanoda munkája,
A két Simon M. Veronika által megalapított művészkör (az országos Táncsics és a Székesfehérvár-ért Nemzetközi Művészkör) aktívan bekapcsolódott a határokon átnyúló művészeti tevékenységbe.
Simon M. Veronika Munkácsy-érmes festőművész is részese az idei márciusi megemlékezéseknek, hiszen márciusban 5 kiállítása nyílt szerte az országban, minden tárlaton más és más festmény sorozatát mutatja be a nagyérdeműnek.
A különleges az ebben a sorozatban, hogy 10, egy-egy névadóról megfestett portrét mutat be, helyez el a festőművésznő. Izgalmas események ezek, de még izgalmasabb a portrék névsora!
Hát talán vegyük sorra az eseményeket:
Szabadbattyán, Gróf Batthyány Lajos Iskola, Iskola Galéria kiállítás, valamint Gróf Batthyány Imre festmény elhelyezése az iskolában.
Tápiószele, Kiállítás a helyi művelődési házban.
Budapest,Kiállítás a Bem Bajtársi Egyesületben, és a Bem Apó portré átadása az egyesület számára.
Széchenyi István kép átadása a Széchenyi Iskolának.
Ácsteszér, Önkormányzati Galéria, tárlat március 15-e tiszteletére, és a Táncsics Mihály című portré átadása, amelyet a falu vezetői helyeznek el végleges helyén.
Litér, a HÉT VEZÉR festmény sorozat elhelyezése a Hét Vezér fogadóban.
Török Béla közös kép a tanítványával, Mészáros Péterrel, a Nagyotthallók iskolájában adták át.
Hát így kötött bokrétát az átadott portrékkal Simon M. Veronika festőművész 2009. márciusára, és hozzá kell még tenni az igazsághoz azt, hogy e - festményeket ajándékba festette meg az összes intézménynek!